Ciągłe zmęczenie i przybieranie na wadze u 20-latka

Witam, Mam 20 lat. Jestem często zmęczony, ospały, nawet jeśli śpię 8, 9 godzin; przybieram na wadze, boli mnie głowa i bardzo często mam zgagę. Nie mam pojęcia czemu się tak dzieje. Codziennie wstaję do pracy o 5, jednak zdarza się, że budzik nie ma szans mnie obudzić, po prostu go nie słyszę. Nie wiem czy mam tak dobry metabolizm, bo cokolwiek zjem, to od razu muszę iść do toalety. Sporo osób powiedziało ze to nie jest normalne... Proszę o pomoc, czy może to być coś poważnego ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy są zdecydowanie nie charakterystyczne. Wskazują jednak na konieczność dokładniejszej diagnostyki. Sugeruję, by udał się Pan do lekarza POZ, który zbierze wywiad, zbada Pana oraz zleci podstawowe badania, w tym ocenę funkcji tarczycy.