Ciągnący ból pod kolanem promieniujący do łydki

Witam, od jakiegoś tygodnia mam ból (chyba ścięgien albo mięśni nie jestem pewna) pod kolanem prawej nogi znaczy jakby od wewnętrznej jego strony, który promieniuje do łydki. Jest to taki ciągnący ból który czasami doprowadza do tego, że nie mogę wyprostować nogi tak jakbym miała za krótki ten mięsień ścięgno czy za mało skóry (wiem, że to dziwnie brzmi). Ból nie powstał po jakimś wysiłku fizycznym tylko nagle jakby od niczego. kilka dni wcześniej bolały mnie 2 ręce. Biorę antykoncepcję cyprest. Czy może to być spowodowane lekami antykoncepcyjnymi? Raczej to wykluczam, ale już sama nie wiem. Co może być przyczyną bólu pod kolanem promieniującego do łydki, który opisałam powyżej? Pozdrawiam

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

na podstawie opisu nie można określić przyczyny Pani dolegliwości. Proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego.

Pozdrawiam.

Tomasz Nęcki

Dzień dobry,

na podstawie przedstawionego przez Panią opisu tak naprawdę ciężko jest wnioskować o tym, co stanowi przyczynę Pani problemów zdrowotnych. Teoretycznie mogą one wynikać bowiem zarówno ze schorzeń ortopedycznych, z zaburzeń neurologicznych, ale i mogą one być związane z zaburzeniami przepływu krwi w obrębie układu krwionośnego.

Po pierwsze konieczne byłoby ustalenie, czy poza bólem występują u Pani jeszcze jakieś inne dolegliwości. Czy np. istnieją u Pani jakieś zmiany w obrębie skóry kończyn dolnych? Czy zauważyła Pani zmianę ucieplenia kończyn dolnych – czy stały się może ono cieplejsze, lub odwrotnie – chłodniejsze? Czy tego rodzaju problem wystąpił u Pani po raz pierwszy w życiu, czy też może borykała się z nim kiedykolwiek wcześniej? Czy choruje Pani na jakiekolwiek choroby przewlekłe?

Pytań, jak widać, jest bardzo wiele. Aby ustalić przyczynę Pani bólu, konieczne byłoby zebranie wywiadu lekarskiego, a także przeprowadzenie u Pani badania fizykalnego. Z wymienionych względów najkorzystniej byłoby, aby skonsultowała się Pani z lekarzem – na początku można się wybrać do lekarza medycyny rodzinnej. Taki specjalista przeprowadzi wspomniane powyżej badania i prawdopodobnie będzie mógł ustalić przyczynę Pani bólu kończyny dolnej. W razie potrzeby lekarz rodzinny zleci również odpowiednie badania, a także – jeżeli uzna to za zasadne – skieruje Panią do innych specjalistów.