Ból nogi pod kolanem

Dzień dobry, od dwóch dni boli mnie lewa noga pod kolanem. Ból jest szczególnie uciążliwy jak chodzę. Bólowi nie towarzyszy obrzęk, ani podwyższona temperatura, nie skręciłam nogi. Najgorzej jest chodzić po schodach, gdy zginanie kolana jest znacznie większe. Smarowałam liotonem 1000, a teraz posmarowałam Ketanolem, na razie nie ma poprawy. Ból odczuwam też w stronę pośladka , proszę o radę. Z czym może być związany ten ból pod kolanem? Czy może to być naciągnięcie ścięgna, mięśni lub coś podobnego? Jakie badania wykonać? Co powinno przynieść większą ulgę. Do tej pory stosowane środki zaradcze - leki przeciwbólowe i maści, na niewiele się zdają.
KOBIETA, 60 LAT ponad rok temu

Bóle kręgosłupa

Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.

Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania

Witam!
Opisane objawy mogą być spowodowane zaburzeniami w obrębie stawu kolanowego czy biodrowego. Wskazana jest wizyta u specjalisty ortopedy.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, stażysta w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Lublinie
0
Tomasz Nęcki
70 poziom zaufania

Dzień dobry,

najkorzystniej byłoby, gdyby odwiedziła Pani lekarza. Przyczyn występujących u Pani dolegliwości może być bardzo dużo – mogą to być zarówno zaburzenia związane z nieprawidłowym przepływem krwi w narządach kończyny dolnej, ale i problemy neurologiczne czy schorzenia ortopedyczne. Ciężko jest więc na podstawie krótkiego opisu stwierdzić, co stanowi najbardziej prawdopodobną przyczynę Pani problemów. W diagnostyce różnicowej istotne byłoby m.in. to, czy doświadczała Pani takich objawów, czy cierpi Pani na jakieś schorzenia (np. na chorobę zwyrodnieniową stawów), a także czym się Pani zajmuje lub zajmowała na co dzień (tutaj oznacza to to, jaka była Pani praca – czy była to praca związana z wysiłkiem fizycznym, czy też może jednak praca umysłowa).

Możliwych przyczyn bólu pod kolanem – jak widać – jest stosunkowo dużo, w związku z czym mogą pojawiać się u Pani wątpliwości, do jakiego lekarza powinna się Pani udać najpierw. Najkorzystniej na początku najprawdopodobniej byłoby odwiedzać lekarza rodzinnego. Po pierwsze – ten właśnie specjalista będzie mógł przeprowadzić u Pani badanie okolic kolana i wysunąć przypuszczenia co do przyczyn Pani objawów. Oprócz tego, w razie potrzeby, lekarz rodzinny będzie mógł wydać Pani skierowania czy to na dokładniejsze badania, czy też do odpowiednich, innych specjalistów – dokładne postępowanie jest tutaj ściśle uzależnione od tego, jaka to przyczyna występujących u Pani dolegliwości byłaby podejrzewana.

Absolwent kierunku lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy