Ciąża a stosowanie leków na nerwicę lękową

Ciąża a antydepresanty? Witam, od Zawsze moim marzeniem było dziecko i z mężem staraliśmy sie o nie. W miedzy czasie jednak odezwały sie problemy z dzieciństwa, następnie silna nerwica lekowa. Przyjmuje zoloft 100 mg i dzięki temu jakoś sobie radzę. Zaczęłam sie jednak bać kiedy zaszłam w ciąże. Boje sie odstawić leki, mam wrażenie ze sobie bez nich nie poradzę. Myśle jedynie o zmniejszeniu dawki, dziecko naprawdę jest dla mnie najważniejsze. Co robić?!

Witaminy w ciąży

Lek. Marta Gryszkiewicz

Zmniejszyć dawkę do minimum, a najlepiej odstawić lek. Powinno się to odbyć pod ścisłą kontrolą psychiatry.

Dzień dobry!

Na to pytanie odpowie Pani lekarz. Stosowanie jakichkolwiek leków w ciąży należy konsultować osobiście z lekarzem i nie podejmować takich decyzji na własną rękę.

Pozdrawiam!

Decyzja o odstawieniu leku powinna być osobiście konsultowana z lekarzem. Jeśli zdecyduje się Pani na odstawienie leku zachęcam do kontaktu z psychologiem lub psychoterapeutą, który pomoże w czasie kiedy nie będzie Pani leczona farmakologicznie. Pozdrawiam!