Odstawienie leku Depakine Chrome przy nerwicy

Zażywam depakine chromo 300 mg jedna tabletka na noc przy nerwicy. Czuję się dobrze jak mogę odstawić ten lek?

Witam. Najrozsądniej będzie takie decyzje skonsultować i podejmować wspólnie z lekarzem psychiatrą a nie na własną rękę. Skoro czuje się Pani dobrze, to może dlatego, że lek pomógł a to też może oznaczać, że po odstawieniu ponownie będzie się Pani źle czuła, dlatego konsultacja lekarska jest wskazana.
Magdalena Brabec

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam,
Każda sytuacja odstawienia leków powinna być konsultowana z lekarzem. Zachęcam Panią do rozmowy z lekarzem prowadzącym, aby pod jego opieką dokonać tej zmiany.
Serdecznie pozdrawiam
Monika Prus

Mgr Beata Szymik Psycholog, Zabrze

Warto porozmawiać o tym z lekarzem prowadzącym. Być możę czuje się pani dobrze właśnie z powodu brania leku, wtedy odstawienie go mogłoby pogorszyć pani samopoczucie.