Zapytaj lekarza

7 3 6 , 4 7 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ciąża a wkładka domaciczna

Chcielibyśmy z żoną mieć dziecko, ale żona od 8 lat ma wkładkę wewnątrzmaciczną. Żona ma teraz 35 lat i boi się czy będzie wszystko ok. Mamy dotychczas 2 dzieci. Proszę o odpowiędź.

KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu

Posiadanie dzieci przy WZW

Dla kobiety w ciąży każdy problem zdrowotny może być niebezpieczny. A wirusowe zapalenie wątroby brzmi groźnie. Czy wobec tego kobieta z wzw może zajść w ciążę?

Witam serdecznie! Po wyjęciu wkładki wewnątrzmacicznej wskazane jest odczekanie co najmniej 3 miesięcy z podjęciem prób poczęcia. Jest to minimalny okres, jaki jest potrzebny endometrium do regeneracji po ciele obcym jakim jest wkładka. Szczegółowe zalecenia na pewno ustali lekarz po badaniu ginekologicznym w gabinecie. Stosowanie wkładki nie ma wpływu na sam rozwój zarodka. Wieloletnie stosowanie wkładki może jednak powodować zmiany w endometrium prowadzące do zwiększenia ryzyka poronienia czy ciąży pozamacicznej. Ryzyko to jest odpowiednio wyższe również ze względu na wiek żony. Jeżeli jednak planujecie Państwo dziecko, warto porozmawiać z lekarzem prowadzącym, który najlepiej zna pacjentkę, jej stan ogólny i ewentualne obciążenia. Tylko wtedy można będzie ustalić właściwe zalecenia umożliwiające zajście w ciążę i jej donoszenie. Pozdrawiam

Lekarz w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. prof. Witolda Orłowskiego w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy