Ciemna plama pod penisem a masturbacja

Mój problem polega na kilku rzeczach mianowicie pod penisem od "czubka" do moszna ciągnie się ciemna plama? cokolwiek to jest kiedys przeczytalem ze to "coś pigmentowe i jest to normalne" ale sam nie wiem druga sprawa to lekkie zaczerwienienia na czubku penisa trzecia najgorsza to gruba zyla ktora widac nawet podczas spoczynku na czubku penisa oraz takie opuchniecie? od czego to jest i jak to leczyc? mozliwe ze jest to przez masturbacje? dodam ze nie sciagne calej skorki z penisa normalne? 18lat

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Odpowiadając na Pana pytania: 1. Opisana plama najpewniej jest przebarwieniem barwnikowym. 2. Zaczerwienienie okolicy żołędzi może być wynikiem infekcji. 3. Duże naczynie żylne najpewniej ma charakter fizjologiczny. 4. Opisane problemy nie są wynikiem masturbacji. 5. Opisany objaw może być konsekwencją stulejki. Sugeruję konsultację ze specjalistą urologiem, który zbierze wywiad, zbada Pana oraz wdroży właściwe postępowanie.