Ciemna skóra pod oczami a możliwe przyczyny

Ciemniejsza skora wokol oczu co moze oznaczac?

Lek. Katarzyna Szymczak

Bez obejrzenai zmian nie da się postawić diagnozy, radzę odwiedzić dermatologa lub salon medycyny estetycznej, może to być objawem początków starzenia się skóry.
Pozdrawiam

Przyczyny cieni po oczami mogą być różne: najczęściej genetyczne, środowiskowe (stres, bark snu), niewłaściwe odżywianie (braki witamin, odwodnienie), używki (papierosy, alkohol), niektóre choroby (np.nerek, przewodu pokarmowego np.owsiki, alergie).
Należy wykonać badania wykluczające przyczynę chorobową. Jeśli okaże się,że jest to wyłącznie defekt "estetyczny", związany z genetycznie cieńsza skórą wokół oczu i prześwitywaniem naczyń, bardzo dobre efekty dają zabiegi z zastosowaniem mezoterapii oraz kwasu hialuronowego.