Ciemne upławy - co dalej?

Witam. Mam duży problem, z którym nie wiem, co robić. Mam 24 lata i odkąd przestałam przyklejać plastry antykoncepcyjne miałam nieregularne miesiączki (plastrów nie biorę już od 3 lat). W listopadzie ubiegłego roku wykryto u mnie chlamydię, więc ja i mój partner zostaliśmy poddani kuracji. Później zrobiono mi badania kontrolne, które wykazało, że wyleczyłam się z tej choroby, ale mam jeszcze jakąś bakterię, na którą dostałam lek **** (antybiotyk) - nie wiem czy w Polsce są takie leki, bo mieszkam w Irlandii i stąd je wzięłam. Jednak po wzięciu tabletek na chlamydię zniknął mi całkowicie okres. Nie mam okresu już od 4 miesięcy. Nie jest to ciąża, bo została wykluczona kilkakrotnie. Od paru dni mam ciemne upławy. Nie wiem, co to jest. Boję się, że mogę mieć jakieś torbiele na jajnikach. Niestety, nie mam w pobliżu lekarza ginekologa, do którego mogłabym pójść. Moje pytanie brzmi: dlaczego mam te ciemne upławy i czy jeśli zrobię usg jajników w czerwcu (będę w Polsce), to nie będzie za późno? Dodam, że nie mam bólów w podbrzuszu, jedynie wejście do pochwy lekko mnie pobolewa i szczypie. Bardzo proszę o pomoc.

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Objawy z pochwy mogą wskazywać na utrzymywanie się infekcji lub pojawienie się nowej. Plamienie może zapowiadać miesiączkę. Niewykluczone jednak, że jest ono również związane z infekcją albo zaburzeniami hormonalnymi. To, że miesiączka zanikła po kuracji antybiotykowej, to raczej przypadek. Prawdopodobnie cierpi Pani na jakieś zaburzenia hormonalne (np. hiperprolaktynemię, zespół policystycznych jajników). Powinna Pani jednak uzyskać dostęp do ginekologa już teraz, nie czekając do czerwca. Konieczne będzie badanie, leczenie ewentualnego zakażenia i badania hormonalne (aby zdiagnozować przyczynę braku miesiączki).

Pozdrawiam serdecznie!