Ciemniejszy kolor nogi po usunięciu żylaków

Kobieta 43 lata 6 tygodni po usunięciu żylaków metoda Strippingu , w pozycji stojącej noga ma ciemnejszy kolor od zdrowej czy to jest normalne i czy to minie ?

Z wyrazami szacunku
dr n.med. Marek Rodzeń
specjalista chirurg

Takie zmiany kolorytu kończyny dolnej w czasie stania mogą po tego typu operacji jeszcze występować, ale w przeciągu 2-3 miesięcy powinny ustąpić. Jeśli do tego nie dojdzie kontrola u chirurga prowadzącego.