Zabieg usunięcia żylaków i podskórne zgrubienia

Witam serdecznie :) dokładnie cztery tygodnie temu miałam zabieg usunięcia żylaków na lewej nodze metodą strippingu. Wszystko zagoiło się dobrze Jednak w miejscu interwencji chirurgicznej utworzyły się podskórne zgrubienia jak sobie z tym poradzić? nadmienię że są bolesne.

Witam
Przede wszystkim powinna Pani wykonać kontrolne badanie USG-Doppler, aby zobaczyć czy są to tylko gojące się krwiaki w miejscu usuniętej żyły oraz czy wszystko zostało usunięte. Aby wspomóc leczenie proszę stosować miejscowo preparaty z heparyną oraz kompresję nogi, np. pończochy z II klasą ucisku.
Pozdrawiam
iwina Radziejewska