Zapytaj lekarza

7 3 9 , 8 6 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Krwiak i zgrubienie w pachwinie po uderzeni kierownicą roweru

Tydzień temu miałam wypadek na rowerze-kierownica wbiła mi się w pachwinę. Jak wiadomo miejsce opuchło ale nie dużo,powstał wylew który sięgnął aż do kolana ale już schodzi. Martwi mnie tylko jedna rzecz-w miejscu wbicia kierownicy od poniedziałku powstało duże zgrubienie,byłam z tym na badaniu usg i lekarz stwierdził że jest to krwiak który z biegiem czasu ma się wchłonąć.Biorę AESCIN,ściągam to opaską zaciskową i nie ma poprawy.Czy czekać czy udać się do chirurga w celu usunięcia inwazyjnego?
KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu

Jak wygląda życie po przeszczepie?

Po przeszczepieniu organu, pacjent musi nauczyć się na nowo funkcjonować. Powinien zwracać szczególną uwagę na swoje zdrowie. Obejrzyj film i dowiedz się, jak wygląda życie po przeszczepie.

Krwiaka najlepiej smarować dodatkowo często żelem z heparyną, wygrzewać (suche ciepło) i masować kilka razy przez dzień. Jeśli po tygodniu krwiak nie wchłonie się radzę dopiero wtedy skonsultować się z chirurgiem, który po bezpośrednim badaniu zaleci dalszy sposób postępowania.

Specjalista chirurgii ogólnej.
0

Ważne są okresowe kontrole lekarskie - w razie braku poprawy stosuje się interwencję chirurgiczną. Jeśli jednak badanie lekarskie i USG wykazało obecność krwiaka, proponuję miejscowe okłady z żelu p/zapalnego (np ketoprofen / diklofenak) i wykazanie się cierpliwością, wkraczanie inwazyjne to ostateczność.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy