Zapytaj lekarza

1 , 0 3 0 , 2 8 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Krwiak i zgrubienie w pachwinie po uderzeni kierownicą roweru

Tydzień temu miałam wypadek na rowerze-kierownica wbiła mi się w pachwinę. Jak wiadomo miejsce opuchło ale nie dużo,powstał wylew który sięgnął aż do kolana ale już schodzi. Martwi mnie tylko jedna rzecz-w miejscu wbicia kierownicy od poniedziałku powstało duże zgrubienie,byłam z tym na badaniu usg i lekarz stwierdził że jest to krwiak który z biegiem czasu ma się wchłonąć.Biorę AESCIN,ściągam to opaską zaciskową i nie ma poprawy.Czy czekać czy udać się do chirurga w celu usunięcia inwazyjnego?
KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu

Jakie problemy ma polska transplantologia?

Polska transplantologia wciąż się rozwija. Przeszczepy są coraz bezpieczniejsze i skuteczniejsze. Wciąż jednak istnieje wiele trudności. Obejrzyj filmik i dowiedz się więcej o polskiej transplantologii.

Krwiaka najlepiej smarować dodatkowo często żelem z heparyną, wygrzewać (suche ciepło) i masować kilka razy przez dzień. Jeśli po tygodniu krwiak nie wchłonie się radzę dopiero wtedy skonsultować się z chirurgiem, który po bezpośrednim badaniu zaleci dalszy sposób postępowania.

Specjalista chirurgii ogólnej.
0

Ważne są okresowe kontrole lekarskie - w razie braku poprawy stosuje się interwencję chirurgiczną. Jeśli jednak badanie lekarskie i USG wykazało obecność krwiaka, proponuję miejscowe okłady z żelu p/zapalnego (np ketoprofen / diklofenak) i wykazanie się cierpliwością, wkraczanie inwazyjne to ostateczność.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy