Duży krwiak i twarde zgrubienie wewnątrz piersi

uderzyłam się w pierś powstał duży krwiak i twarde zgrubienie wewnątrz lekarz zalecił altacet ale to zgrubienie utrzymuje się już tydzień co mam robić dalej ostatnią mammografię wykonałam rok temu mam 62 lata

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, miejsce krwiaka i zgrubienia najlepiej smarować często żelem przeciwzapalnym/ z heparyną, rozgrzewać (suche ciepło) i masować kilka razy dziennie. Jeśli po tygodniu krwiak nie wchłonie się, dopiero wtedy proszę skonsultować się z chirurgiem, który po badaniu zaleci dalsze leczenie. Pozdrawiam.