Krwiak, który pojawił się po upadku z roweru

Witam. 3 tygodnie temu spadłam z roweru i potłukłam sobie dość mocno brzuch. Byłam w szpitalu, nic nie stwierdzono, dostałam leki przeciwbólowe i żel. Teraz obrzęk się zmniejszył, siniaków nie ma ale została bulwa pod skóra, byłam u lekarza i stwierdził, ze zrobił mi się krwiak, po 4 dniach miałam mieć przeprowadzony zabieg usunięcia krwiaka, ale lekarz stwierdził , ze się wchłania. Minął prawie tydzień a krwiak jest bolesny i nie zmienił wielkości, czy powinnam coś z tym robić?

Dr n. med. Wojciech Kawiorski

Szanowna Pani - Tego typu powikłania dosyć długo się leczą. To, co Pani opisuje, jako wypukłość pod skórą, może być zhemolizowaną krew (zwykła punkcja może go ewentualnie opróźnić) lub rowijającym się ropniem (wówczas towarzyszy gorączka). W drugim przypadku trzeba naciąć i opróźnić. Proszę się zgłosić do lekarza chirurga (być może, trzeba będzie zrobić USG). Za długo to trwa, aby nie reagować.
Pozdrawiam,dr n. med. Wojciech Kawiorski, specjalist chirurg

Taki krwiak po miesiącu powinien się już był upłynnić i można go punktować (nakłuć igłą i opróżnić). To zależy od objawów klinicznych - czy jest chełbotanie świadczące o płynnej treści. Jeśli jest twardy to tylko masowanie.