Opuchlizna i ból nogi po operacyjnym usunięciu żylaków

witam, mama 6mcy temu miała operację chirurgicznego usuwania żylaków prawej nogi.2 dni temu była w podróży,spuchły jej nogi a w miejscu noszenia kolanówek pojawiło się zasinienie które znikło. dziś operowana noga w miejscu wycięcia żylaków boli i nie da się dotknąć.co się stało i co powinna zrobić,pozdrawiam AGA G

W tej sprawie najlepiej pilnie skonsultować się bezpośrednio z chirurgiem. Takie objawy mogą sugerować wystąpienie zakrzepicy żył głębokich co w przypadku stanu po usunięciu żylaków i żyły powierzchownej może okazać się tragiczne w skutkach. A więc pilna konsultacja i zapewne włączenie heparyn drobnocząsteczkowych i być może celem pogłębienia diagnostyki USG Doppler żył oraz ocena d-dimerów.