Cienie w kącikach oczu
Mam 38 lat i od pewnego czasu gorzej się czuję. Wyniki krwi i moczu w normie, usg brzucha też. Mam problemy gastryczne (bakteria Helicobacter pylori i wrażliwe jelito), problemy z kręgosłupem (naczyniak i przepukliny). Próby wątrobowe w normie. Od kilku miesięcy strasznie zasiniały mi okolice oczu - w kącikach. Oczy są prawie cały czas podpuchnięte, czasem boli lewe oko, tak jakby coś uwierało. Zastanawiam się, czy nie jest to objaw jakiejś choroby. Ogólnie jestem osłabiona, apatyczna.

KOBIETA, 38 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Konieczna jest wizyta u okulisty, celem wykluczenia chorób oka. Obrzęki wokół oczu mogą być wynikiem niewydolności nerek, konieczne są badania w tym kierunku, jak również diagnostyka chorób tarczycy (wytrzeszcz?). W dwóch ostanich chorobach mogą występować opisywane objawy ogólne. Proszę więc zgłosić się do lekarza.