Ciśnienie krwi a Holter EKG

moje cisnienie w tej chwili to 129/75 puls 98 czy to jakis powod do niepokoju?czuje sie dobrze ale odczuwam brdzo bicie serca.Mialam holter ekg i wyszlo wszystko ok oraz badanie ukg tez dobry wynik.Moja mam chorowala na serce,miazdzyce wiec sie obawiam tym bardziej ze czasem przy wyzszym pulsie mam zawroty glowy.

Renata GrzechociĹska

Ciśnienie jest książkowe. Puls nieco przyspieszony. Należy monitorować go przez jakiś czas. Można wykonać morfologię i poziom TSH oraz EKG. Jeśli będzie się długo utrzymywał podwyższony puls proponuję wizytę u kardiologa.