Ciśnienie w prawym oku a irydotomia laserowa

Stwierdzono u mnie w badaniu dobowym ( czterokrotny pomiar) w prawym oku dużą różnicę ciśnienia.Trzy razy ok 16 jed. raz 26 jed.Czy w takim przypadku zalecenie wykonania profilaktycznej irydotomii laserowej jest konieczne i z jakim wiąże się ryzykiem. Dziękuję za odpowiedź.

Renata GrzechociĹska

Witam.
Jeżeli lekarz stwierdzi wskazania np. istnieje ryzyko zamknięcia kąta przesączania irydotomia profilaktyczna jest wskazana. Zabieg często przebiega bez powikłań, jednak nie da się ich całkowicie wykluczyć, zaliczamy do nich między innymi: przejściowy wzrost ciśnienia wewnątrzgałkowego, zamglenie obrazu, rozdwojenia obrazu, oparzenia rogówki, dolegliwości bólowe. Proponuję zastosować się do zaleceń lekarza.
Pozdrawiam