Co brać na infekcję w czasie karmienia?

witam karmię piersią. syn ma 7.mg. od przechodzę infekcje najpierw przez 3 dni stan podgoraczkowy 37.5. następnie ból gardła. kaszel suchy. temperatura podqyzszona byla w sumie przez ok 6 dni.teraz mam kaszel mokry od tygodnia. osluchowo czysto. brakuje mi czegoś wykrztusnego. co mogę brać, aby było bezpieczne dla synka. ciezko mi się odrywa formę.

Najlepiej byłoby aby Pani piła dużo płynów, nie są niestety wskazane żadne środku rozrzedzające wydzielinę podczas kp. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle czas oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.