Czy powinnam zgłosić się do lekarza z objawami infekcji?

Witam! Kilka dni temu złapałam infekcję. Głównymi objawami są: drapanie w gardle i kaszel. Nie mam temperatury. Na początku miałam suchy kaszel. Dzisiaj kaszel suchy przeszedł w mokry. Czuję, że coś mnie rozkłada, jestem osłabiona. Kaszel jest głęboki i grzmiący. Wyraźnie słychać jak flegma odrywa się od ścianek dróg oddechowych. Gdyby nie ten uporczywy mokry kaszel to byłabym jak zdrowa. Rano, tuż po przebudzeniu musiałam odkrztuszać flegmę. Bardzo często kaszle. Teraz dużo groźniej brzmi mój kaszel niż na początku. Czy powinien obejrzeć mnie lekarz? Za ile dni poczuje się lepiej?

Infekcje zwykle trwają do 7 dni. Zawsze warto aby lekarz rodzinny zbadał pacjenta i zalecił leczenie objawowe. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.