Co dalej robić z takim wynikiem badania?

Ciągle boli mnie głowa, wykonano badanie elektroencefalograficzne. Orzeczenie brzmi: Zapis z niedużyni zmianami uogólnionymi pp. rozsianych fal ostrych, bez czynności napadowej. Ale ja nie wiem co to znaczy i co mam robić dalej.  L.61

Witam! Ten wynik badania niczego nie przesądza. Ból głowy należy leczyć typowo, być może należy poprawić krążenie krwi w centralnym układzie nerwowym. Ból głowy może być manifestacją innych chorób somatycznych lub mieć podłoże napięciowe. Często występuje przy depresjach, nerwicach i innych stanach lękowych. Przyczyna ma istotne znaczenie w doborze metody leczenia. Powodzenia W. Łuczkowski.