Co dokładnie oznacza mój wynik badania TK odcinka lędźwiowego po wypadku?

Dzień dobry ! Uległam wypadkowi komunikacyjnemu, w związku z wypadkiem zostało przeprowadzone badanie TK odcinka lędźwiowego oraz szyjnego. W wynikach badania TK znalazło się: - pośrodkowe uwypuklenie tylnego zarysu krążków m/k L4/L5 i 5/S1 z uciskiem na worek oponowy. Do wyniku odcinka lędźwiowego dodano również komentarz o "Niekorzystny wariant rozwojowy w postaci poziomej konfiguracji kości krzyżowej". W wyniku odcinka szyjnego: -W środkowej części trzonu kregowego C5 widoczne jest gładkokonturowane ognisko zmienionego sygnału o "zrazikowatej" strukturze wewnętrznej, z cienką otoczką sklerotyczną. Obraz wskazuje na zmianę hamartomatyczną (śródtkostne ognisko tkanki chrzęstnej). -Degeneracyjna dehydratacja krążków m/k C5/C6 i C6/C7 -Delikatne przykrażkowe pasma zmienionego sygnału na poziomach C5/C6/C7 o charakterze obrzękowym - tzw. zmiany Modic. -pośrodkowe uwypuklenie tylnego zarysu krążka m/k C5/C6 -Odprostowanie lordozy szyjnej. Najbardziej zestresowały mnie wyniki TK z odcinak szyjnego, wizytę mam dopiero w środę. Co dokładnie to oznacza, czy mam się martwić ?

Opisy wyników do interpretacji klinicznej, ważny stan ogólny i neurologiczny; Opisane mierne zmiany dyskopatyczne i zmiana w kręgu hamartoma / wrodzona?/ : " badanie TK odcinka lędźwiowego oraz szyjnego. W wynikach badania TK znalazło się: - pośrodkowe uwypuklenie tylnego zarysu krążków m/k L4/L5 i 5/S1 z uciskiem na worek oponowy. Do wyniku odcinka lędźwiowego dodano również komentarz o "Niekorzystny wariant rozwojowy w postaci poziomej konfiguracji kości krzyżowej". W wyniku odcinka szyjnego: -W środkowej części trzonu kregowego C5 widoczne jest gładkokonturowane ognisko zmienionego sygnału o "zrazikowatej" strukturze wewnętrznej, z cienką otoczką sklerotyczną. Obraz wskazuje na zmianę hamartomatyczną (śródtkostne ognisko tkanki chrzęstnej). -Degeneracyjna dehydratacja krążków m/k C5/C6 i C6/C7 -Delikatne przykrażkowe pasma zmienionego sygnału na poziomach C5/C6/C7 o charakterze obrzękowym - tzw. zmiany Modic. -pośrodkowe uwypuklenie tylnego zarysu krążka m/k C5/C6 -Odprostowanie lordozy szyjnej " Spokojnie.
Do pełnej konsultacji, oceny stanu Pacjenta; Pozdrawiam