Co grozi osobie, która najpierw uprawiała seks analny a potem dopochwowy?

Witam, mam pytanie dotyczące seksu analnego. Co zrobić jak jednak się nie zachowało należytej higieny? Chodzi o fakt, że po penetracji członkiem odbytu ( płytkiej ale zawsze penetracji, przed obawą aby nie sprawić bólu) wszedłem w partnerkę do pochwy. Stosowaliśmy do nawilżenia dużo oliwki dla dzieci i było bardzo przyjemnie. Jednak przez moją nie uwagę wniknąłem do wewnątrz pochwy. Nadmieniam, że jesteśmy zdrowi bez żadnych dolegliwości. Dopiero po stosunku poszliśmy się umyć. Czy może się moja partnerka czymś zarazić? Czy mamy udać się do lekarza? Proszę o podpowiedź. Dziękuje i pozdrawiam.

Dzień dobry,
Pana zachowanie zalicza się do zachowań ryzykownych ze względu na możliwość przeniesienia drobnoustrojów z odbytu do układu moczowo-płciowego.
Pochwa zdrowej kobiety ma duże własności "samoobrony" i tylko w części przypadków pojawiają się problemy.
Warto jednak zachowywać się higienicznie.
Nadmieniam, że lekarzem ginekologiem i seksuologiem w Szczecinie jest dr Iwona Wojniak-Jankowska
Pozdrawiam. JW, Poznań. 2/18 blog seksuologia.com