Co jest objawem braku miesiączki?

Jakiś tydzień temu kochałam się ze swoim chłopakiem (oczywiście z prezerwatywą), później partner dostał wytrysku, po czym znów kochaliśmy się ale już bez prezerwatywy. Czy jest możliwość zajścia w ciążę? Miesiąc temu 27.10 dostałam okres, dzisiaj jeszcze go nie mam.

Witam!

Każdy stosunek bez zabezpieczenia może doprowadzić do zajścia w ciążę. Plemniki mogą znajdować się również w płynie przedejakulacyjnym, który wydziela się z penisa przed wytryskiem. Dlatego jeśli kobieta chce uniknąć niechcianej ciąży, partnerzy powinni stosować antykoncepcję. Warto jednak pamiętać, że miesiączka z różnych powodów może się opóźnić. W tej sytuacji należałoby wykonać test ciążowy i jeśli wyjdzie wynik pozytywny, skontaktować się z lekarzem ginekologiem.

Pozdrawiam