Co jest powodem bólu głowy u osoby stosującej antykoncepcje hormonalna?

Witam, od 4 miesięcy mam ból głowy, który zaczyna się w potylicy na wysokości ucha i promieniuje do skroni i okolicy brwi. Ból nie jest silny, nie muszę brać żadnych leków, jednak niepokoi mnie to, iż ból trwa tak długo. Dodam, że dolegliwości występują wyłącznie prawostronnie. Nasila się w ciągu dnia. Ustępuje podczas odpoczynku i w nocy. Nie mam żadnych innych objawów. Stosuję antykoncepcję hormonalną. Jaka może być przyczyna tego bólu? Proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam i zapraszam