Co jest powodem bólu głowy u osoby z wysokim ciśnieniem?

mojego meza od kilku dni boli głowa wczora rano bylismy na soze pani doktor zmierzyła cisnieni 180 na 100 i przepisała leki wieczorem amlozek pokturym maz poczuł sie gorzej po leku cisnienie wzrosło i bardzo go bolały nogi nispałcała noc rano wziołaxyil przed cicnienie było191na 143pogodz 159na108 co mamy robic bozena

Ból głowy nie ma związku z nadciśnieniem, Może oczywiści się pojawić w nadciśnieniu. W takiej sytuacji bierzemy zwykły lek p-bólowy. W przypadku jednak po prostu złego samopoczucia i złych pomiarów ciśnienia tętniczego możemy podejrzewać, niekontrolowane nadciśnienie. Po lekach na nadciśnienie mogą pojawić się przeróżne objawy niepożądane, które zwykle ustępują samoistnie po kilku dniach. Tak więc proszę nie odstawiać po jednym dniu leku, w tym przypadku Amlozku. Jeśli mąż źle się czuje, nadal są skoki ciśnienia i podejrzewa, że leki, które zażywa źle toleruje to radzę udać się do dobrego lekarza internisty, lekarza rodzinnego lub kardiologa. Bardzo częstą jest sytuacja, że nadciśnienie daje się opanować po zastosowaniu kilku leków na raz i dopiero po pewnym czasie.