Co jest powodem bólu podbrzusza u osoby starającej się o dziecko?

Dlaczego podczas starania się o dziecko (okres przedowulacyjny i owulacja) czuję ból w podbrzuszu przez tydzień. sprawa powtórzyła się już 2 razy - podczas dwóch prób zajścia w ciążę - tzn. w październiku i w listopadzie. w październiku poszłam do ginekologa, i po USG lekarka powiedziała, że mam niezwykle duże jajeczko i to dlatego być może te bóle. Niemniej jednak dała duphaston na wszelki wypadek. Jednak w ciąży nie byłam (po 10 dniach zrobiłam test). W listopadzie też był ból ale nie poszłam na USG, tylko brałam duphaston. podczas stosunku z mężem odczuwałam ból w podbrzuszu w "te dni" w innych dniach tego bólu nie było. Czy jest możliwe że nie utrzymałam ciąży i ciąża trwała tylko kilka dni? a ból był związany z wczesnym okresem ciąży, która była zagrożona? jakie badania zrobić aby to potwierdzić? z tego co wiem testy apteczne dopiero po 10 dniach pokazują że będzie dzidziuś. jakie badania hormonalne robić aby utrzymać ciążę i jakie leki zażywać?

Lek. Tomasz Budlewski

proponuję wykonać diagnostykę hormonalna i badanie nasienia u partnera