Brązowe plamienia czy to ciąża?

Przyjmowałam wraz z przerwami regularnie tabletki antykoncepcyjne, z tym że zmieniałam je na inne przez okres ok. 5 lat. Na początku października ok.10-15 skończyłam przyjmować tabletki antykoncepcyjne. Ostatnią miesiączkę dostałam w dniach 20-25 października, w nocy z 31 października na 1 listopada współżyłam z chłopakiem używając jako zabezpieczenia prezerwatywę. Nie doszło do jej pęknięcia, jednakże po kilku dniach dostałam nieznaczne brązowe upławy, przypominające okres (początkowo były czerwone, potem w nocy koloru brązowego). Trwało to jeden dzień, a dodatkowo pojawił się ból krzyża i podbrzusza. Czy jest to wynik odstawienia tabletek hormonalnych, czy istnieje takie prawdopodobieństwo iż mogę być w ciąży? Dziękuję za szybką odpowiedź!

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

W pierwszych cyklach po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych dochodzi do wzrostu płodności, zawsze należy brać to pod uwagę.
Prezerwatywa stosowana jako jedyna metoda zabezpieczenia jest dosyć mało skuteczna, jednakże opisane przez Pani objawy są nieswoiste, nie można stwierdzić czy były spowodowane zapłodnieniem.

Proponuję wykonać test ciążowy w czasie spodziewanej miesiączki.

Redakcja abcZdrowie.pl