Zapytaj lekarza

7 4 2 , 6 0 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co jest powodem duszności w klatce piersiowej u osoby o podwyższonych próbach wątrobowych?

Witam serdecznie. Jakiś czas temu miałam podwyższone próby wątrobowe ALat i ASPAT oraz GGTP. Lekarz kazał powtórzyć po miesiacu i skierował mnie to hematologa ponieważ walczę z niedoborem żelaza. Zrobiłam wyniki i ALat z 40 podskoczył na 99 , ASPAT z 33 na 40 a GGTP z 76 na 129. Zostałam skierowana do gastrologa. Gastrolog zlecił cały panel badań wątrobowych pełnych ( rozszerzonych) , generalnie Wszystkie wyszły w normie oprócz badania przeciwciała jądrowego ANA - Hep- 2 ktorego wynik to 1: 2560 typ drobnoziarnisty. Co to moze oznaczać, czy to wysoki wynik ? Dodam ze nie palę papierosów nie piję alkoholu. Od jakiegoś czasu zle sie czuje , dusi mnie w klatce piersiowej, serce mi kołacze, czuje sie zmęczona boli mnie prawa noga. W badaniu USG , wszystko dobrze. Crp oraz Ob niskie. Jestem kobietą i mam 36 lat.
KOBIETA, 36 LAT ponad rok temu

Badania krwi - glukoza

Badanie glukozy we krwi jest bardzo ważne. Glukoza jest węglowodanem należącym do cukrów prostych i podstawowym związkiem energetycznym w naszym organizmie. Jej niedobór i nadmiar są szkodliwe dla naszego zdrowia. Sprawdź czy twoje wyniki są prawidłowe.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk
78 poziom zaufania

Takie wyniki mogą wskazywać na chorobę autoimmunologiczną Np. pierwotna marskość żółciowa, autoimmunologiczne zapalenie wątroby i inne. Wskazana jest dalsza diagnostyka u gastrologa.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy