Co jest powodem nieregularnego okresu u 18-latki?

Witam, mój problem to nieregularny okres. Zdażają się spóźnienia o miesiąc, tzn. W danym miesiącu gdy dostaję okres to następny mam za 2 miesiące. Pierwsze o czym myślę to ciąża ale zawsze upewniam się robiąc test, chciałam dowiedzieć się czy przyczyną tego może być moja Niedowaga 46kg przy 165cm lub czy ma na to wpływ że miałam operacyjnie wycięty wyrostek robaczkowy. Czytałam dużo na temat nieregularnej miesiączki ale potrzebuję rady jakiegoś specjalisty. Nie wiem czy to groźne, czy ma wpływ na moją płodność i zdrowie. Proszę o pomoc lub jakąś radę co mam robić ?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Tak niskie BMI może być przyczyną braku owulacji, a co za tym idzie braku miesiączek. Jednak w celu wykluczenia innych przyczyn rzadkiego miesiączkowania powinna Pani udać się do ginekologa.