Dlaczego mam nieregularny okres?

Witam, mam 17 lat i od paru miesięcy mam nieregularny okres, czasem jest a czasem nie mam nawet 3 miesiące, czy może być to spowodowane tym że ostatnio troszkę zaczęłam się odchudzać(mniej jeść) i robiłam brzuszki. Dodam że mam 165cm i około 55kg. ? Proszę o odpowiedź
17 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Po pierwsze proszę pamiętać, że ma Pani dopiero 17 lat, co oznacza, że miesiączki fizjologicznie mogą być nieregularne. Tym bardziej sprzyjać temu może intensywne odchudzanie. Należy przy tym jednak zaznaczyć, że aktualnie Pani masa ciała jest jak najbardziej prawidłowa (BMI - 20,2). Wszystko zależy od tego jak intensywne było Pani odchudzanie.

Proszę jednak pamiętać, że nieregularność miesiączek może być spowodowana także na przykład zaburzeniami hormonalnymi. Warto byłoby zatem skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.