Co robić z nieregularnym okresem?

Witam, mam prawie 21 lat, okres dostałam w wieku 11 lat, od początku był on nieregularny, ale występował w każdym miesiącu. Od ponad 2 lat bardzo często zdarzają mi się miesiące kiedy nie mam miesiączki, najdłuższy okres bez miesiączki to ok 4 miesięcy. Dodam, że nie choruje prawie w ogóle, nie przyjmuje żadnych leków, od roku współżyję z partnerem, nie używam tabletek antykoncepcyjnych. Nieregularność miesiączki jest dla mnie wielkim problemem. Czasami zdarza się iż w danym miesiącu mam objawy przedmiesiączkowe, ale krwawienie nie wystąpuje. Lekarz stwierdził, że już tak mam.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Zaburzenia miesiączkowania mogą być objawem wielu stanów chorobowych (dotyczących układu płciowego, ale nie tylko), które mogą mieć w przyszłości poważne skutki. Nie należy ich absolutnie bagatelizować. Do zaburzeń miesiaczkowania przyczyniać się mogą np. zaburzenia endokrynologiczne takie jak:hiperprolaktynemia, niedoczynność tarczycy, zespół policystycznych jajników. Powinna się Pani udać do ginekologa specjalizującego się w endokrynologii, czyli problemach gruczołów wydzielania wewnetrznego.