Co jest powodem nieregularnego okresu u osoby po porodzie?

18 lipca tego roku urodziłam synka, odchody bardzo szybko mi się skończyły, karmię piersią. Okres miałam zawsze słaby i wydawało mi się że 01-09-2017 dostałam. Tabletki antykoncepcyjne powinno się je wziąć w pierwszym dniu miesiączki tak też zrobiłam 28-09-2017 znowu dostałam wg mnie miesiączkę i zaczęłam zażywać tabletki. 06-10-2017 nwm czy dostałam plamienia czy okresu. Co jeśli zaczęłam brać tabletki po ciąży gdy jednak to nie okres, powinnam przestać je brać? Mogą one nie działać?

Lek. Katarzyna Szymczak

Nawet jeśli nie było to krwawienie miesięczne to po tygodniu przyjmowania, mają już pełne działanie antykoncepcyjne.
Pozdrawiam