Co jest powodem opuchnięcia palców u dłoni?

Witam. Czasami kiedy zbliza sie noc puchną mi palce u obu dloni. To czas na kilka dni przed miesiaczką. Po 2-3 dniach wszystko sie normuje. Dziś jestem tydzien po miesiączce, ale druga noc z rzedu puchną mi palce i ovrzęk nie znika po nocy jak to zawsze bywało. Palce mnie lekko bolą, czuje dyskomfort przy ich zginaniu ( jakby były cięższe). Dodatkowo rano przy schyleniu zdrętwiały mi stopy, przy dluzszym tupaniu mineło. Od wczoraj czuje sie bardzo senna. Nie jestem w ciąży, ani nie czuje sie źle fizycznie. Kiedys przeszlam zapasc, bylam pod opieka kardiologiczna, ale z przyczyn zawodowych nie moglam kontynuuowac dalszej diagnostyki. Jak sie pozbyc tej opuchlizny zeby chociaz wlozyc obraczke?Czy obrzek palcow moze byc niebezpieczny?

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna ocena zmian przez lekarza poz, po badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.