Co jest powodem problemów z erekcja u osoby w wieku 18-lat?

Problem z erekcją w wieku 18 lat Witam, mam problem z utrzymaniem jak i doświadczeniem pełnej erekcji potrzebnej do odbycia stosunku. Dodam, że dość wcześnie odkryłem czym jest masturbacja i sporadycznie choć już w wieku około 10 roku życia zacząłem to robić. Problem zaczął się rok temu podczas gdy doszło do pierwszego stosunku z partnerka z którą jestem już od paru lat. Chociaż cieżko to nazwać stosunkiem ponieważ udało się go włożyć tylko jeden raz przez moją krótkotrwałą erekcje. Także tu dodam, że wcześniej przy zbliżeniach nawet przy przytulaniu dochodziło do pełnej erekcji natomiast nie jestem w stanie sobie przypomnieć na jak długo ona była. Ale wracając do tego pierwszego nie udanego stosunku to tłumaczyłem sobie to stresem, natomiast przy drugim razie było tak samo i postanowiłem poszukać jakiegoś sposobu żeby być pewnym, że kolejny raz nie zawiodę partnerki i sięgnąłem po tabletki na potencję. Byłem bardzo zadowolony z efektów gdyż bez najmniejszych problemów doszło do stosunku. Były to tabletki 25mg. Użyłem ich kilkukrotnie po czym postanowiłem spróbować z powrotem bez żadnych wspomagaczy natomiast nadal nie satysfakcjonował mnie stosunek ponieważ penis utrzymał się w zwodzie nie wiele dłużej niż za pierwszym i drugim razem ( około 30-60sekund). To też zacząłem używać tych tabletek. Brałem je najczęściej 2 razy tygodniowo. Aż postanowiłem pójść do Seksuologa. Opowiedziałem mu o wszystkim ten natomiast powiedział żeby przy masturbacji nie oglądać żadnych filmów 18 i przepisał mocniejsze tabletki na potencje ponieważ 50mg. I zalecał jak najwiecej stosunków. Usłyszawszy to zacząłem stałe używać tabletków na potencję nie przejmując się niczym natomiast nie wykupowalem tych przepisanych przez seksuologa ponieważ były wystarczające te słabsze. Teraz już po roku stosowania tych tabletek zacząłem zauważać, że już coraz mniej doświadczam takich spontanicznych erekcji jak i te poranne nie są do końca pełne. Zacząłem się tym bardzo martwić czy ta droga była dobra i co mogę z tym zrobić. Jak sprawdzić czy mam problemy z potencją? Dlaczego tak krótko trwał mój zwód? I czy te tabletki mogły mi jeszcze zaszkodzić? Przez co nie mam już pełnej erekcji bez ich zażycia? Proszę o odpowiedź! Pozdrawiam

Witam, Proponuję udac się ponownie do seksuologa, jednak tym razem zacząc szukac problemu, np w prolaktynie, testosteronie,.... usg, zapalenia, etc. Stosowanie sildenafilu moim zdaniem nie jest właściwym postępowaniem młodym wieku. pozdr