Co jest powodem problemów z kontrolowaniem moczu u 7-latka?

witam mam pytanie. Mój syn ma siedem lat ma problem z kontrolowaniem moczu, głównym problemem jest moczenie nocne jak również ból w dole brzucha w ciągu dnia ma problem z dłuższym przetrzymaniem. Nie jest w stanie dluzej utrzymać moczu badanie usg pęcharza nic nie wykazało byłem na konsultacji u lekarza powiedzial mi ze nie widzi problemu ze tak w tym wieku moze sie dziać. nie zlecił dodatkowych badań co w tym przypadku powinienem zrobic proszę o odpowiedz

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

W tym wieku kontrola oddawania moczu w nocy powinna być już wykształcona. Dalsze postępowanie zależy od tego, czy dziecko już potrafiło kontrolować oddawanie moczu w nocy czy nie. Tak czy siak niezbędna jest dalsza diagnostyka tego stanu i nie wolno zostawić dziecka bez pomocy.