Problemy ze snem i nietrzymaniem moczu w nocy u 5-latka

Proszę o poradę jak pomóc dziecku (5 lat) które nie śpi po nocach robi się coraz bardziej nerwowe ze względu na brak snu kiedy zbliża się wieczór dziecko staje się nie do wytrzymania płacze, krzyczy że nie chce spać a do tego zdarza się jej jeszcze posikać w nocy nie kontroluje tego w nocy w dzień dodam że nie mamy żadnych problemów z utrzymaniem moczu. Dziękuję za jakiekolwiek informacje.

Witam,
Z tego co pani pisze dziecko jest bardzo nerwowe w ciągu dnia. Proponuję zaobserwować czy córka moze być czymś mocno zaabsorbowana w ciągu dnia. To może być powodem niechęci do pójścia spać. Często zdarza sie, że dziecko zbyt dużo korzysta z TV lub gier w ciągu dnia. To często powoduje rozdrażnienie.
Pozdrawiam

Witam, w tym wieku pojawia się między innymi lęk przed ciemnością. Dziecko może się bać dziwnych dźwięków, kształtów. Warto zostawić dziecku zapaloną lampkę na noc. Proszę spokojnie porozmawiać z dzieckiem z jakiego powodu nie chce spać, czy czegoś się boi, uspokoić. Dzieci mają bujną wyobraźnię. Gdy ustali Pani powód będzie można temu zaradzić. Jeżeli stan trwa długo, ma wpływ na funkcjonowanie dziecka warto skonsultować się z psychologiem dziecięcym. Jeśli chodzi o moczenie w nocy proszę się skontaktować z lekarzem pediatrą córki. Moczenie może się jeszcze zdarzać: http://www.moczenieudzieci.pl/home/dla_rodzicow_nocne/index.php.
Pozdrawiam