Co jest powodem różnicy w badaniach dziecka?

Witam. Moja córka ma 7 lat. Od 5 lat leczy się na nadzwrocznosc. W ostatnim czasie postanowiliśmy skonsultować ja z innym lekarzem. Wyniki badań były zupełnie inne. W pierwszym przypadku po kroplach głównie lewe oko miało wadę 6.u innego lekarza bez kropli to samo oko miało wadę 7,25. Okulary ma w tej chwili ze szkłami 6. Czy jest możliwa taka różnica w badaniach? Czy okulary ze szkłami 6 są dobre czy lepiej skonsultowac się ponownie ujeszcze innego okulisty?

Witam.jezle córeczka widzi wszystkie rzędy na tablicy w +6.0 dptr i nie zezuje to okulary ma bardzo dobre. Wyniki zależą od pacjenta jeżeli nie jest porazona akomodacji czyli wynik bez kropienia może być nieprawidłowy. Widzenie jest kluczem leczenia a nie numerki. Pacjent jest ważny a nie wydruk z refraktometru. Pozdrawiam serdecznie