Jakie badanie musi przeprowadzić lekarz okulista, aby rozpoznać skurcz akomodacji?

Jakie badanie musis przeprowadzic lekarz okulista, aby rozpoznac akurcz akomodacji? I czy taki skurcz moze byc wynikiem patrzeniaw tel po 5 godzin dziennie?

Witam,
wystarczy zrobić badanie komputerowe oczu, podać potem 3 razy krople tropcamid (krople które blokują mięsień akomodacyjny) odczekać 40 minut i zorbić badanie refrakcji raz jeszcze.
Różnica w badaniu pomiędzy tym przed kroplami i po kroplach będzie pokazywać jak działa akomodacja.

Jeżeli chodzi o dzieci to u nich skurcz akomodacyjny moze być na tyle silny, że trzeba będzie użyć atropiny - silnych kropli które na długi czas blokują akomodację.