Mocny skurcz akomodacji a odpowiednie działania

Witam, od jakiegoś czasu mam problem z mocnym skurczem akomodacji. W lewym oku nie odczuwam bólu, lecz ciągłe podwyższone napięcie mięśni, zanikające powoli po zamknięciu oczu bądź po rozluźnieniu akomodacji na własne życzenie. Biorę dwa razy dziennie krople Tropicamid, ale przeczytałem, że nie powinno się ich użytkować przez dłuższy czas gdyż mogą być szkodliwe. Czy jest jakaś alternatywa, "mniej toksyczna" dla tych kropli?

Aleksander Ropielewski

Konieczne jest przeprowadzenie badania okulistycznego, aby ustalić przyczynę Pańskich dolegliwości i podjęcie odpowiedniego leczenia.