Czy stres wywołał taki skurcz w obrębie głowy?

Witam, od jakiegoś czasu mam dużo stresu przez pracę, studia. I dzisiaj gdy jechałem do pracy w samochodzie złapał mnie tak jakby skurcz dość mocny bądź coś podobnego na mniej więcej 2-3 sekundy na czubku głowy z prawej strony. Kiedyś już parę razy miałem taki objaw lecz nigdy tym się nie przejmowałem lecz teraz chciałbym dowiedzieć się co to jest do kogoś może się udać itp.
MĘŻCZYZNA, 22 LAT 7 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

opisane przez Pana objawy mogą być związane ze stresem lub napięciem. Skurcze głowy wiążą się także często z migreną, napięciem mięśniowym, krótkotrwałym zaburzeniem przepływu krwi lub innymi czynnikami.

Jeśli odczuwa Pan częste objawy stresu lub napięcia, to warto rozważyć sposoby radzenia sobie z nimi. Można spróbować technik relaksacyjnych, takich jak medytacja, głębokie oddychanie lub ćwiczenia fizyczne. Ważne jest także dbanie o zdrową dietę i sen oraz rozważenie ewentualnej pomocy psychoterapeuty lub psychologa.

Co do skurczów w obrębie głowy, jeśli problem będzie się powtarzał, albo pojawią się dodatkowe dolegliwości, zalecamy kontakt z neurologiem, który będzie w stanie przeprowadzić odpowiednie badania.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/napieciowy-bol-glowy-przyczyny-objawy-leczenie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.