Jak pozbyć się bólu w okolicy lewej skroni?

Dzień dobry od około miesiąca męczy mnie ból w okolicy lewej skroni. Byłam u lekarza neurologa stwierdził że to napięciowy ból głowy duzo stresu. Choruje również na nadciśnienie tętnicze. Zażywam leki. Od dwóch dni mam grypę i podwyższona temperaturę zażywam lek ibuprofen. Czy pomimo zażycia leku 400 mg w trakcie grypy oraz kaszlu ten ból w okolicach lewej skroni może nadal się utrzymywać ( tylko gdy kaszle). Juz nie wiem jak sobie poradzić z bólem w okolicy tej lewej skroni odczuwam go w ciągu dnia jest on kłujący ale czasem potrafi przerodzić się w migrenę. Wysiłek fizyczny nie ma na to wpływu odczuwam go również w spoczynku. Bardzo proszę o porady Martwię się
KOBIETA, 22 LAT 6 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

zdiagnozowany u Pani napięciowy ból głowy związany jest z napięciem mięśniowym i najczęściej ma podłoże w dużej ilości stresu.

Ćwiczenia relaksacyjne, takie jak techniki głębokiego oddychania, medytacja, czy progresywna relaksacja mięśni mogą pomóc w złagodzeniu napięcia mięśniowego i redukcji stresu. Warto również rozważyć aktywność fizyczną, taką jak spacery, czy lekkie ćwiczenia, które również pomagają się zrelaksować.

Leki przeciwbólowe bez recepty, takie jak ibuprofen, aspiryna lub paracetamol, mogą pomóc w złagodzeniu bólu. Ważne jest stosowanie ich zgodnie z zaleceniami na opakowaniu.

Jeśli mimo tego, dolegliwość dalej doskwiera, zalecamy ponowną konsultację z neurologiem, który będzie w stanie przepisać mocniejsze leki. Może Pani także rozważyć wizytę u psychologa lub psychiatry, którzy pomogą w radzeniu sobie z podłożem problemu, czyli stresem.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/napieciowy-bol-glowy-przyczyny-objawy-leczenie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.