Jak można przeprowadzić badanie okulistyczne u dziecka?

Witam. Syn (8)miał pierwsza wizytę u okulistki, jednakże dał zakroplic sobie jedynie jedno oko poczym później się zrazil jak okulistka kazała odczekać 10min. Aby zakroplic drugie oko..nie zakończyliśmy badania z winy okulistki choć stwierdziła że ma mocna wadę wzroku 3rząd od góry z 5m.nie czyta..czy jest możliwość badania wogole Bez zakraplania?czy okulistka mogła zakończyć badanie pomimo tego?może udać się do innego? Pozdrawiam

Witam.ile lat ma dziecko? Można nie badać jak się nie są dziecko zbadać. Ja na siłę nie badam .nie ma to sensu. Zakropic należy 3x przed badaniem refrakcji bo dzieci nie są wiarygodnym pacjentami.Procedury badania ka zdy okulista ma inne, ale zawsze należy zbadać ostrość wzroku u każdego dziecka powyżej 18 miesięcy a tym młodszym TAC PL..potem subiektywną refrakcje bez zakropienia. 2 latek da się zbadać. Potem testy a na deser zakrapiamy. Pozdrawiam serdecznie