Opis badania okulistycznego u 2,5-letniej córki

Witam, moja corka ma 2,5 roku mialysmy juz 2 wizyty u okulisty diagnoze mamy taka: dno oka:naczynia tetnicze waskie krete, tarcza nr 2 bledsza od skroni, granice zatarte od nosa. Siatkowka rozowa Bardzo bym prosila o opinie gdyz nie mam pojecia na czym stoimy a martwie sie bo corka bardzo slabo reaguje na swiatlo. Chcialabym wiedziec jak powazna jest ta wada i czy da sie ja wyleczyc Z gory serdecznie dziekuje

Witam. Proponuję żeby córkę zbadać. Opisuje Pani prawie prawidłowe dno oka. Nie pisze Pani czy córka jest zdrowa pediatrycznie,ogólnie. Można zbadać ostrość wzroku i wadę refrakcji, Ishiharę .2,5 letnie dziecko dobrze się komunikuje w mojej poradni. Pokazuje obrazki, chętnie mówi kaczka lub kwakwa,lub jeżeli nie chce mówić to porównawczo pokazuje zwierzątka na obrazkach.Oczywiście jest inaczej gdy dziecko jest niepełnosprawne, ale też się da zbadać. Stosuje się wtedy test preferential lookingTAC PL/kody paskowe/. i wg. tabeli ocenia się ostrość wzroku. Pani pisze że córka słabo reaguje na światło.Nic o neurologu ani o oczopląsie.czy to jest wcześniak? Pozdrawiam