Co jest powodem spóźnienia się okresu po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych?

Witam. 3msc temu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne które brałam 3msc i od tamtego czasu spóźniał mi się okres. Na początku było 10 dni później 6 a teraz czekam ponad 2 tyg. Podczas stosunku używamy prezerwatyw i nie kończymy „we mnie”. Wykonałam raz test ciążowy kiedy to okres spóźniał mi się 10 dni i był negatywny. Teraz nie wiem co robić czy go powtórzyć czy udać się do lekarza? Dlaczego tak długo mi się spóźnia ten okres?

Lek. Tomasz Budlewski

proponuje oznaczyć poziom beta hcg i koniecznie udać się do ginekologa