Co jest powodem spóźnienia się okresu u osoby która nie współżyła?

Okres spóźnia mi się aż 18 dni. To nie jest pierwszy raz gdy mi się tyle spóźnia lecz bardzo się denerwuje. Nie uprawiałam seksu a jeśli do czegoś doszło to przez spodnie bądź przez majtki nic innego. Nie było także możliwością by sperma się gdzie wydostała. Nie wiem co mam w takiej sytuacji robić

Tomasz Nęcki

Dzień dobry,

wspomina Pani, że taka sytuacja nie zdarza się po raz pierwszy. Cykl może być w pewnym zakresie nieregularny, jednakże w tym przypadku zalecałbym Pani konsultację ginekologiczną - najprawdopodobniej to właśnie dzięki niej (i ewentualnym badaniom, które może zlecić ginekolog) możliwe stanie się odnalezienie przyczyny spóźniania się u Pani okresu.