Co jest powodem wysuszenia skóry sromu?

Witam, mam 15 lat, nie uprawiam seksu, nie używam podrażniających płynów. Zauważyłam na swoich wargach sromowych większych zaczerwienienia oraz wysuszone miejsce, które powoduje, że skóra odpada, łuszczy się, czuję piekący ból i szczypanie, zdarza się, że miejsce, które bardzo się łuszczy, czasami lekko krwawi. Mam to już dobre 8 miesięcy, pojawiło się, gdy wróciłam z wycieczki rowerowej, było to otarcie, jednak z biegiem tygodni i później miesięcy pogorszyło się do stanu teraźniejszego. Myślałam, że przejdzie samo, jednak pogarsza się. Planuję wybrać się do lekarza, ale jestem strasznie niecierpliwa i chcę się poradzić do którego lekarza się wybrać? Czy to coś poważnego? Pozdrawiam

Witam serdecznie!

Opisane dolegliwości z pewnością wymagają kontaktu z lekarzem, gdyż trwa to już zbyt długo by myśleć, że jest to zwykłe otarcie. Być może w wyniku urazu i zniszczenia naskórka doszło do infekcji w miejscu uszkodzonej skóry.

Niestety żeby stwierdzić co jest powodem objawów konieczne jest badanie, obejrzenie zmiany i dokładne zebranie wywiadu. Najlepszym rozwiązaniem będzie wizyta u dermatologa lub ginekologa, wybór zależy od Pani.

Zachęcam również do rozmowy z rodzicami, na przykład Mamą.

Pozdrawiam