Odbudowa skóry na miejscu blizny po martwicy

Spadłam ze schodów i dosyć mocno się poobijałam. Złamania nie było. Zwykłe otarcie okazało się głęboką raną.Miałam małą martwicę.Inny lekarz założył mi opatrunek typu granuflex i martwica została rozpuszczona, ale co mnie martwi to dosyć głęboki rowek-nie byłoby go gdyby skóra była zszyta. Czy jest szansa żeby skóra "narosła" na tyle żeby zrównać to miejsce ze skórą dookoła? Co robic, żeby wspomóc proces odnowy naskórka i żeby blizna była jak najmniejsza?Czy jest możliwość blizny przerostowej?
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Alternatywy leczenia DCP

DCP to jedna z metod leczenia łysienia plackowatego. Czy są jakieś inne sposoby radzenia sobie z tym problemem? Obejrzyj nasz film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

Witam,

Po pierwsze ciężko odpowiedzieć nie widząc blizny. Jaki okres czasu minął od urazu? Całkowita przebudowa blizny zajmuje około 12 miesięcy i dopiero po tym okresie powinno się podejmować decyzję o ewentualnej korekcji. Jeżeli jest to wczesny okres po urazie to zalecałbym masaż blizny 3-4 x dziennie po 2-3 minuty przez około 3 miesiące oraz plastry silikonowe.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy