Co jest powodem zaczerwienienia oczu u osoby w wieku 85 lat?

mam starszego pana w domu 85 lat wieczorem pojawilo sie czerwone oko co może byc przyczyna? Mówi ze widzi dobrze i dobrze się czuje boje sie ze mial może udar wczoraj mocno kichał czy to może być przyczyna?

Przejdzie sam po okoló 10 dniach.
Wylew taki jednak może być objawem że ciśnienie tętnicze skacze! i tym to już by tzreba było się zająć- czyli internista.