Co oznacza utrata wzroku na jedno oko?

Mona żona nagle przestała widzieć na lewe oko Od wielu lat zarzywa leki na nadciśnie. Ostatnio miała dwa razy nagły skok ciśnienia do 205/100 po tym zaczeła bardzo źle widzieć na lewe oko.

Witam,
Jeżeli doszło do znaczego pogorszenia widzenia u osoby która ma skaczące ciśnienie tętncize to trzeba NATYCHMIAST udać się na konsultację okulistyczną i do kardiologa lub internisty.
Ciśnienie 205/100 to zagrożenie życia- można dostać udaru mózgu albo zawału. To bardzo poważna sprawa.
Co do widzenia to stać się mogły tam różne rzeczy ale zwykle są one możliwe do leczenia na krótko po tym jak się zrobiły. Jeżeli żona będzie czekać za długo to niewidzenie jedym okiem może zostać na zawsze.
Proszę iść do lekarza i to szybko.